У Саскатуні відбулася архиєрейська хіротонія владики Михайла Смолінського
Владико Михайле, ви отримали сьогодні в повноті Таїнства Христового Священства ту саму силу благодаті Святого Духа, за якою шукали люди колись у Галилеї і шукають зараз у Саскачевані! Прошу вас: прийміть її в покорі та повноті. Цими словами Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав звернувся до владики Михайла Смолінського під час його архиєрейської хіротонії в м. Саскатун (Канада).
Архиєрейську Божественну Літургію з Чином архиєрейської хіротонії, що відбулася у храмі Святих Петра і Павла в Саскатуні 20 січня 2024 року, очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав — головний святитель. Співсвятителями стали митрополит Вінніпезький Лаврентій Гуцуляк, дотеперішній апостольський адміністратор вакантного осідку Саскатунської єпархії, і єпарх Торонтський Браян Байда, попередній правлячий єпископ цієї єпархії.
Владика Михайло тричі публічно склав визнання віри. Після цього відбувся Чин архиєрейської хіротонії. Нововисвяченого єпископа одягли в архиєрейські ризи, а Глава Церкви вручив йому архиєрейський жезл як символ єпископської влади.
Передовсім під час проповіді Блаженніший Святослав подякував присутнім за гостинність, жертовність, працю, молитви і старання для перемоги України над російським окупантом. Окрім цього, зазначив, що сьогоднішня подія архиєрейської хіротонії — це момент єднання матерньої Церкви в Україні з пастирями, духовенством і мирянами в Канаді: «Народження нового українського єпископа в Канаді — це особливе світло надії для всього українського народу, який сьогодні платить найвищу ціну за свободу і саме право на існування в рідному краю».
Коментуючи Євангеліє Лк 6, 17–22, у якому народ Галилеї приходить до Ісуса Христа, Блаженніший Святослав зазначив, що сила, яка виходить з Ісуса і робить блаженними всіх, хто нею сповнюється, — це справжня сила єдиного всемогутнього Бога, якою Творець дарував життя всьому, що сьогодні існує та зцілює людину.
«Яке диво: Бог присутній там, де, як вважає людина, Його немає, — в убогому, голодному, тому, хто плаче і є відкиненим саме Христа ради!» — наголосив Глава УГКЦ.
Звертаючись до нововисвяченого єпископа, Блаженніший Святослав зазначив, що владика Михайло отримав сьогодні в повноті Таїнства Христового Священства ту саму силу благодаті Святого Духа, за якою шукали люди колись у Галилеї і шукають зараз у Саскачевані.
За словами Предстоятеля, сила благодаті Святого Духа зробить єпископа блаженним, задоволеним та подарує радість у Святому Дусі: «Це та сила, яка, народжуючи сьогодні у вас серце доброго пастиря — самого Христа, дасть вам надію, що „коли вас ненавидітимуть люди, коли вас вилучать, коли ганьбитимуть вас та коли викинуть, як безчесне, ваше ім’я Сина чоловічого ради“, у вашому нутрі лунатиме ніжний голос Ісуса».
«Дякую вам, що повірили і цілковито довірилися Господеві як чернець-редемпторист і священник. Дякую вам, що не злякалися прийняти Божу силу, яка покликала вас до єпископського служіння і сьогодні народжує як пастиря, який буде освячувати, навчати Божий люд та керувати ним на образ і подобу самого Христа», — звернувся Патріарх до владики Михайла.
Наприкінці Літургії від імені Папи Франциска слово виголосив представник Апостольської нунціатури в Канаді монсеньор Антонс Прікуліс, привітавши нововисвяченого єпископа: «Передаю вітання і любов нашого Святішого Отця Франциска Вам, Ваше преосвященство, та всій Саскатунській єпархії».
Окрім цього, монсеньор висловив подяку Отцю і Главі УГКЦ за «героїчне керівництво Церквою у часи страшних випробувань та страждань».
Відтак подячне слово виголосив владика Михайло Смолінський. Новий єпископ Саскатунської єпархії УГКЦ подякував Блаженнішому Святославові, єпископам і всьому духовенству, які численно зібралися на подію. Окремо владика подякував батькам — мамі Айріс та покійному батькові Моррісові: «Я дякую їм за те, що вони дали мені приклад активного служіння в Церкві. Саме вони надихнули мене стати богопосвяченою особою, потім священником, а тепер єпископом у нашій Українській Греко-Католицькій Церкві».