У Вінніпезі відбулася архиєрейська хіротонія владики Михайла Квятковського
8 листопада 2023 року в катедральному соборі Святих Володимира та Ольги у Вінніпезі (Канада) відбулася Божественна Літургія з Чином архиєрейської хіротонії владики Михайла Квятковського. Її очолив митрополит Вінніпезький Лаврентій Гуцуляк — головний святитель. Співсвятителями стали владика Борис Ґудзяк, митрополит Філадельфійський, і владика Давид Мотюк, правлячий єпископ Едмонтонської єпархії.
Передовсім владика Михайло тричі публічно склав визнання віри. Після цього відбувся Чин архиєрейської хіротонії. Нововисвяченого єпископа одягли в архиєрейські ризи, а митрополит Лаврентій вручив йому архиєрейський жезл як символ єпископської влади.
Під час Літургії владика Лаврентій привітав усіх вірних, зокрема єпископів, які прибули на єпископську хіротонію владики Михайла.
«Блаженніший Патріарх Святослав, який має канонічне право висвячувати всіх єпископів для Української Католицької Церкви, делегував мені, як митрополитові, звершити цю хіротонію, оскільки його щільний графік, насамперед з огляду на війну в Україні, не дає йому змоги зробити це особисто. Цю хіротонію зі мною здійснюють два єпископи-співсвятителі: митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк, який багато років працював із владикою Михайлом в Україні, та єпископ Давид Мотюк, який був апостольським адміністратором Нью-Вестмінстерської єпархії після призначення владики Новаківського до Лондона», — зазначив головний святитель.
Пояснивши вірним значення кожної з частин єпископської хіротонії, митрополит Вінніпезький звернувся до нововисвяченого владики словами Глави УГКЦ із Декрету іменування його правлячим єпископом Нью-Вестмінстерської єпархії: «Дорогий брате! Сьогодні Ви долучаєтеся до грона владик Нью-Вестмінстерської єпархії, які у своєму служінні виконували Божу волю, „щоб усі люди спаслися і прийшли до розуміння правди“. Збережіть і примножте їхню працю, дорогий владико! Це служіння виконуватимете відповідно до Кодексу канонів Східних Церков, партикулярних законів Української Греко-Католицької Церкви. Заохочуємо Вас, згідно з повчанням Апостола народів, щоб Ви були „бездоганним, гостинним, добролюбивим, мудрим, справедливим, благочестивим, стриманим, який дотримується правдивої науки згідно з навчанням… здібний наставляти в здоровій науці та й супротивників переконувати“. Нагадуємо Вам про важкий обов’язок бути вірним членом Синоду Єпископів УГКЦ і, згідно із приписами права, на кожний заклик Отця і Глави Церкви брати в ньому участь. Закликаємо Вас берегти й утверджувати віру та віддано працювати для спасіння душ наших вірних. Прислухайтеся до духовенства та мирян ввіреної Вам єпархії».
Відтак, звертаючись до духовенства і вірних Нью-Вестмінстерської єпархії, митрополит Лаврентій продовжив: «Просимо духовенство та боголюбивих мирян єпархії з відкритим і щирим серцем, із пошаною і любов’ю прийняти преосвященного владику Михайла. Духовенство закликаємо виявляти Вам належний послух у служінні Христові, Його Святій Церкві й Божому людові, щоб ширилося слово Христової істини в усій єпархії на славу Святої, Єдиносущної, Животворної і Нероздільної Тройці, Отця, і Сина, і Святого Духа».
У подячному слові англійською мовою нововисвячений єпископ Михайло подякував усім, хто супроводжував його на шляху покликання та служіння: батькам, братам і сестрам та всій родині; отцям редемптористам і співбратам зі семінарійних часів у Манітобі, між ними — владиці Браянові Байді, з яким разом навчалися у коледжі Святого Володимира, а також тогочасному ректору владиці Петрові Стасюку; отцям василіанам і співбратам Папської української колегії святого Йосафата в Римі; отцям домініканцям з Анджелікуму й отцям єзуїтам із Папського східного інституту; співбратам у священстві з Вінніпезькій архиєпархії; сестрам-монахиням різних згромаджень; а також співбратам у єпископстві митрополиту Максимові Германюку, архиєпископу Мирославові Марусину, головному святителю митрополиту Лаврентієві Гуцуляку, співсвятителям митрополиту Борисові Ґудзяку і владиці Давидові Мотюку, митрополиту Стефанові Сороці, римо-католицьким і православним єпископам, присутнім на хіротонії, а також усім єпископам Української Греко-Католицької Церкви та Єпископської конференції Канади.
Окремо владика Михайло згадав і блаженнішого Любомира Гузара, який покликав його до служіння у Патріаршій курії у Львові, і всіх людей, які з ним співпрацювали в цей час, зокрема в Українському католицькому університеті.
«Особливу вдячність хочу висловити ще двом єпископам, які не лише відіграли велику роль на початку мого нового служіння сьогодні, а й, знаю, моляться за мене в цей час: це — єпископ Рима Папа Франциск, який призначив мене єпископом Нью-Вестмінстера, і Верховний Архиєпископ Києво-Галицький Блаженніший Святослав, який разом зі Синодом Єпископів обрали мене й подали мою кандидатуру до Рима», — сказав владика Михайло.
Відтак закликав присутніх тримати Блаженнішого Святослава, нашу Церкву в Україні та стражденний український народ у своїх молитвах.
Своє слово владика Михайло завершив перепрошенням усіх, кого, можливо, образив, і проханням про молитву за нього, щоб йому бути добрим і святим єпископом. «Прошу цього не лише для себе, але для всіх єпископів у всьому світі. Ми потребуємо величі і святості в наш час. Церква завжди потребує таких лідерів», — додав архиєрей.
Завершилося урочисте богослужіння молитвою за Україну «Боже, великий, єдиний».